Garšaugu audzēšana nav sarežģīta. Augšanas prasības garšaugiem pēc barības vielām, gaismas, mitruma, temperatūras ir līdzīgas. Parasti tos stāda saulē vai pusēnā, auglīgā augsnē. Saulainā vietā ēteriskās vielas augos būs vairāk. Jāizvēlas no valdošiem vējiem aizsargāta vieta, bet pilnīgs aizvējš nederēs. Vietai jābūt labi drenētai, kur mitrā laikā un ziemā nesastājas ūdens.
Garšaugus var stādīt atsevišķā dobē, vagās, stādījumos kopā ar citiem augiem, podos, kastēs.
Traukos parasti stāda garšaugus, kuri pie mums nepārziemo, piemēram, rozmarīnu, citronverbēnu u.c. Vasarā tie aug ārā, bet rudenī, podu var nest iekšā un mēģināt audzēt tālāk vai pārziemināt vēsā, gaišā telpā. Traukos var veidot arī garšaugu kompozīcijas. Podos, kastēs garšaugus var audzēt lodžijās, balkonos. Šādi netraucējot sakņu sistēmu, var mainīt augu atrašanās vietu.
Garšaugus dobē izvieto pēc līdzīgiem principiem, kā ziemcietes, ievērojot to garumu, augšanas intensitāti utt. Garākos augus stāda aizmugurē vai centrā, piemēram, lupstāju. Mazākos dobes malās, piemēram, timiānu. Daudzi no garšaugiem spēcīgi aug uz sāniem, piemēram, raudene, estragons, piparmētras. Ja tiek audzētas dažādas mētras, nevajadzētu tās stādīt blakus, starpā jāstāda kāds cits augs.
Garšaugu dobē kopā ar daudzgadīgajiem garšaugiem var stādīt viengadīgos garšaugus, vasaras puķes . Ja stāda vasaras puķes, izvēlas tādas, kuras arī ir lietojamas uzturā, piemēram, kliņģerītes, begonijas, kreses, saulespuķes u.c. To viegli var izdarīt jaunā dobē. Parasti garšaugi aug diezgan ātri un spēcīgi, tāpēc jau laikus agresīvākie jāierobežo , ja nepieciešams jāveic dobes atjaunošana.
Garšaugi ir labi kaimiņaugi arī ziemcietēm, dārzeņiem. Visi garšaugi spēcīgi smaržo, iespējams, tas var pasargāt augus no dažādiem kaitēkļiem. Garšaugi var palīdzēt saviem kaimiņaugiem augt un nogatavoties ātrāk, piemēram , baziliks, kas savā apkārtnē izdala etilēnu. Tomāti labi sader ar baziliku, timiānu, salviju, pupumētru. Rozes ar lavandu, izopu, timiānu. Garšaugi ,kuri labi sader ar dārzeņiem kulinārijā, arī kopā labi aug.
Ja esat nolēmuši stādīt garšaugus un ir nepieciešami stādi, varat tos meklēt arī pie mums. Piedāvājumā ir gan daudzgadīgie, gan viengadīgie garšaugu stādi.
Aromātisko augu dobe noteikti padarīs Jūsu dārzu interesantāku ar smaržām, krāsām, ziediem. Dārzā būs vēl vairāk bišu un taureņu . Būs jauna nodarbe – plūkt, vākt, izgaršot, ļauties eksperimentiem ēdienu gatavošanā.