Dārzs

Mūsu stādaudzētava un dārzs atrodas skaistā vietā Raunā, netālu no Raunas centra. Ģimene šeit dzīvo jau vairākās paaudzēs. Kopējā teritorija ir 1,5 ha.

Dārzs un stādu audzētava ir auguši un attīstījušies vienlaikus. Dārzs sākts veidot ap 2000. gadu, kad neskaitāmo ogu krūmu un veco ābeļu rindas nomainīja pirmie mazie skuju koku stādiņi un dekoratīvie krūmi, jaunas ziemcietes un vasaras puķes. Pirmā lielā dobe sākumā ar mazajiem stādiņiem izskatījās tik liela… taču tagad, tā jau krietni pieaugusi.

Atrodamies uz viena no Raunas pakalniem. Slīpā reljefa dēļ dārza un ražošanas teritorija labi pārskatāmas no blakus esošā lielā ceļa. Zemākajā un mitrākajā vietā ir izrakts dīķis, kurš nodrošina stādaudzētavas augus un dārzu ar ūdeni.

Tā  kā stādaudzētavā tiek audzēti ziemciešu stādi, tad dārza dobēs ir daudz ziemciešu. Jaunumi tiek stādīti dobēs, lai varētu novērot kā jaunie augi attīstās, aug un ziemo.

Mums patīk, ka dārzā ir dzīvība, ka lido taureņi, bites.  Tāpēc diezgan daudz tiek stādītas puķes, kas tos piesaista, piemēram,  ehinācijas, liatres, verbēnas, dažādas mētras un garšaugi. Košu krāsu piešķir flokši un heihēras. Gaisīgumam un vēja tveršanai graudzāles.

Pie mums apskatāmas arī dažādas interesantas egļu, priežu un dekoratīvo krūmu sugas un šķirnes. No vecvectēva laikiem dārzā, kā mājas sargs, aug diži liela mežābele, kas pavasaros arvien bagātīgi zied.

Dārzs apskatāms no maija līdz novembrim.

Tomēr vislabāk dārzu ieteicams apmeklēt vasaras pilnbriedā jūlijā un augustā, kad augi, ziemcietes, graudzāles kupli saaugušas.
Jūlija pēdējās nedēļas nogalē tiek rīkoti Dārza Svētki. Tā ietvaros dārzā darbojas mājas kafejnīca, kur iespējams padzert kafiju un baudīt gardas kūkas. Parasti norisinās arī kāda radošā darbnīca.
Dārzā arvien notiek pārmaiņas – tiek paplašinātas vecās dobes, tiek veidotas jaunas. Tāpēc katru reizi apciemojot mūs var ieraudzīt kaut ko jaunu.

Dārza apmeklējuma maksa 3,00 Eur no personas

Pieņemam grupu ekskursijas

 Dārza apmeklējums iepriekš jāpiesaka!

Lāsma Riekstiņa

+371 29333780

Z/S Kaliņi
izstrādājis SIA DATNET